Wanny wychwytowe umożliwiają magazynowanie i przechowywanie substancji, które mogłyby stanowić zagrożenie dla pracowników i środowiska naturalnego, a także ułatwiają zachowanie czystości w miejscu pracy. Ze względu na tak ważne funkcje, pojemniki powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości!

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wanien wychwytowych, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji! Wśród naszych propozycji przygotowaliśmy dla Ciebie wanny wychwytowe z tworzywa sztucznego – polietylenu – oraz ze stali ocynkowej. Prezentowane modele mają różne zastosowania, dopasowane do różnych substancji.

Wyświetlanie 1–12 z 43 wyników

Wanny wychwytowe plastikowe – wykonane z polietylenu o wysokiej odporności chemicznej

Kwasy i zasady to agresywne chemikalia, które są niebezpieczne i dla przyrody, i dla człowieka. Dlatego zawierające je beczki należy odpowiednio przechowywać – najlepiej na specjalnych wannach wychwytowych, które zatrzymują każdy niepożądany wyciek.

Najlepiej w tym celu sprawdzają się wanny polietylenowe. Wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego pojemniki skutecznie wychwytują wszystkie niebezpieczne substancje. Materiał, z którego zostały zrobione, jest odporny na działanie kwasów i zasad, dzięki czemu skutecznie chroni przed wyciekiem.

Poza tym wanny mają też dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo są bardzo wygodne w użyciu. Pojemniki zostały wyposażone w specjalne kieszenie najazdowe do przewozu wózkiem widłowym oraz paletowym.

Wanny wychwytowe stalowe (ocynkowane)

Wanny wychwytowe stalowe stosuje się w celu ochrony wód gruntowych. Służą do składowania pojemników zawierających takie substancje, jak smary, oleje czy lakiery. Warto również dodać, że tego typu wanny są odpowiednie do wyłapywania substancji łatwopalnych.

Wysoka jakość stali oraz przemyślana, solidna konstrukcja sprawiają, że te akcesoria przemysłowe działają niezawodnie!

Wśród naszych propozycji, oprócz wanien stacjonarnych, znajdziesz także wanny ocynkowe mobilne, umieszczone na praktycznych kółkach i z uchwytem.

Ociekowe wanny wychwytowe ze zbiornikami o dużej pojemności

Wanny wychwytowe mogą pomieścić od 65 do aż 1000 litrów cieczy! Poza tym cechuje je bardzo duża nośność. Przykładowo modele dostosowane do jednej beczki mogą udźwignąć pojemnik zawierający 200 l cieczy!

Tak szeroki zakres rozmiarów i pojemności wanien gwarantuje, że w naszym sklepie znajdziesz modele spełniające wszystkie potrzeby Twojego przedsiębiorstwa.

Warto również dodać, że nasz sklep oferuje modele wyposażone w kratownice oraz bez tego elementu.

Wanny wychwytowe mogące wychwytywać ciecze/substancje niebezpieczne

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wanny mogą wychwytywać większość cieczy niebezpiecznych. Wśród naszych propozycji znajdziesz modele dedykowane poszczególnym substancjom, na przykład kwasom i zasadom lub cieczom ropopochodnym i lakierom, jak również modele uniwersalne, odporne na działanie większości chemikaliów.

Tak szeroki zakres zastosowań sprawi, że znalezienie modelu umożliwiającego utrzymanie czystości w warsztacie, na hali produkcyjnej czy placu budowy będzie wyjątkowo proste!

Dla dodatkowej skuteczności oraz ochrony możesz ułożyć wokół wanien sorbent IBC – na przykład w formie rękawa lub poduszek.

Czy oferowane wanny wychwytowe mają odpowiednie pojemniki do składowania agresywnych chemikaliów?

Oczywiście na koniec musimy dodać, że wanny wychwytowe, nawet te najlepsze, mieszczące wszystkie odpady produkcyjne i budowlane, nie są pojemnikami na odpady niebezpieczne! Po zebraniu groźnych cieczy koniecznie należy przelać je do dedykowanych beczek i opakowań, dostosowanych do długotrwałego przechowywania chemikaliów.

Takie akcesoria również znajdziesz w naszej ofercie!