Sorbenty to materiał o doskonałych właściwościach absorpcyjnych, który jest niezastąpiony, kiedy musimy szybko oczyścić lub zabezpieczyć teren wycieku substancji.

Sorbenty dzielimy na czyszczące, chemiczne i olejowe. Każdy z nich służy do usuwania innego typu cieczy, ale wszystkie łączy niesamowita skuteczność działania.

Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników

Mata sorpcyjna 42x50cm opakowanie 100szt. PN012

448,48  z VAT
Sorbent czyszczący do usuwania wycieków chemicznych, agresywnych.

Rodzaje sorbentów przemysłowych w ofercie

Sorbenty możemy podzielić ze względu na rodzaj absorbowanej substancji oraz ich formę. Tak jak pisaliśmy we wstępie, ze względu na typ cieczy, z którą reagują, sorbenty dzielimy na:

  • sorbenty czyszczące – służą do usuwania wycieków nieagresywnych;
  • sorbenty olejowe – doskonale usuwają oleje oraz inne substancje ropopochodne, jak np. benzyna, są przy tym hydrofobowe, można więc stosować je w otwartym terenie oraz na powierzchni wody;
  • sorbenty chemiczne – służą do usuwania substancji chemicznych, takich jak kwasy czy rozpuszczalniki.

Ze względu na formę sorbenty można podzielić na:

  • poduszki sorpcyjne – dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, charakteryzuje je duża chłonność. Przykładowo granulat wypełniający poduszkę o wymiarach 35 x 30 x 5 może zaabsorbować aż 90 litrów cieczy;
  • węże/rękawy sorpcyjne – to bardzo uniwersalny typ sorbentów. Ich podłużny kształt sprawia, że sprawdzą się wszędzie. Rękaw można złożyć w segmenty, tworząc z niego kształt poduszki, lub nadać mu formę okręgu i na przykład odizolować za jego pomocą teren skażony cieczą;
  • maty sorpcyjne – sorbenty w formie mat są niezastąpione przy dużych wyciekach. Dzięki swojej kolosalnej chłonności mogą zaabsorbować nawet 124 l cieczy (dotyczy maty o wymiarach 40 x 50 i wadze 8 kg).

Wszystkie opisane formy sorbentów występują w wariantach czyszczącym, olejowym i chemicznym. W ofercie mamy też sorbenty uniwersalne, odpowiednie do każdego rodzaju cieczy.

Sorbenty dla przemysłu do usuwania i ograniczania wycieków chemicznych oraz olejowych

Jak wspomnieliśmy wcześniej, sorbent sypki odznacza się wysoką skutecznością działania. Pomimo niewielkich rozmiarów może pochłaniać kilkadziesiąt litrów różnego rodzaju cieczy, w tym niebezpiecznych substancji, jak kwasy czy chemikalia, pomagając tym samym w oczyszczeniu terenu i ograniczeniu skażenia.

Sorbenty są także odporne na działanie wody, co sprawia, że można stosować je na akwenach, zapobiegając przedostawaniu się toksyn do środowiska naturalnego.

Nasze sorbenty charakteryzuje wysoka skuteczność oraz niepalność. Są bezpieczne, a przy tym proste w użyciu. Warto mieć je pod ręką w warsztacie, laboratorium i wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko chemicznego lub oleistego wycieku.

Zapraszamy do zapoznania się z charakterystykami poszczególnych sorbentów z oferty

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, do czego służą sorbenty i jak działają, zapraszamy Cię do zapoznania się z charakterystyką poszczególnych ich typów. Dowiedz się, jak działają sorbenty i jak mogą pomóc Ci w codziennych obowiązkach!