Prysznic bezpieczeństwa to niezbędny element wyposażenia każdego zakładu, w którym może dojść do kontaktu pracownika z agresywnymi, żrącymi cieczami. W takiej sytuacji możliwość natychmiastowego oczyszczenia się z niebezpiecznej substancji potrafi skutecznie zmniejszyć ryzyko podrażnienia i innych, poważniejszych urazów.

Tak użytecznych akcesoriów, jakimi są prysznice bezpieczeństwa, nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. Dla naszych klientów przygotowaliśmy wysokiej jakości natryski, również w wariancie z oczomyjką, które pozwolą szybko spłukać chemikalia i uniknąć poparzeń oraz uszkodzeń ciała lub twarzy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Prysznic bezpieczeństwa do ciała i oczu PB002

3722,84  z VAT
Prysznic bezpieczeństwa do ciała i oczu, odpowiedni do laboratoriów i zakładów chemicznych.

Prysznice bezpieczeństwa odpowiednie do laboratoriów oraz zakładów chemicznych

Nasze prysznice zostały dostosowane do szczególnych wymogów laboratoriów i zakładów pracy, w których obecność tego typu akcesoriów jest wymaga przez przepisy BHP. Oferowane przez nas akcesoria charakteryzują się prostym montażem do ściany i sufitu oraz bezproblemową obsługą. Natryski wyposażone są w specjalną dźwignię, której przesunięcie natychmiast uwalnia strumień wody. 

W zestawie z prysznicem dostępna jest myjka do oczu – ma postać specjalnej butelki z płynem fizjologicznym, którym można natychmiast przepłukać twarz i narząd wzroku w sytuacji kontaktu z niebezpieczną substancją. Kasetkę z oczomyjką warto zainstalować na ścianie obok prysznica.

Awaryjne prysznice ratunkowe z oczomyjką zapewniające skuteczną pomoc

W większości sytuacji szybkie przemycie poparzonej lub zabrudzonej skóry oraz oczu wodą pozwala na zmniejszenie dolegliwości spowodowanych przez kontakt z chemikaliami. Dzięki natryskom pracownicy mogą natychmiast spłukiwać wszystkie substancje stanowiące dla nich potencjalne zagrożenie.

Łatwy dostęp do aparatury, którą można montować na ścianie warsztatu lub laboratorium, oraz intuicyjna obsługa pozwalają na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia.

Natryski bezpieczeństwa o wysokiej jakości wykonania

Warto również zwrócić uwagę na wysoką jakość oferowanych przez nas akcesoriów. Części myjące natrysków zrobiono z wytrzymałego polipropylenu, a rury ze stali ocynkowej. Całość pomalowano na zielono farbą epoksydową.

Taka konstrukcja sprawia, że natryski są odporne na działanie żrących substancji i trudne warunki panujące w miejscu, gdzie tego typu przyrządy są wymagane przez przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Wytrzymałość urządzeń dodatkowo zwiększają łączenia zrobione z mosiądzu.

Wszystkie zastosowane materiały sprawiają, że prysznice są bardzo trwałe i na długo zachowują efektywność działania. Natryski są mocowane na stałe do podłogi.

Oferowane natryski ratunkowe są uruchamiane i wyłączane ręcznie

Prysznic bezpieczeństwa musi być skonstruowany w taki sposób, by można było go natychmiast uruchomić. W sytuacji zagrożenia nikt nie ma czasu na obsługę kurków i regulację temperatury! Dlatego oferowane przez nas modele są uruchamiane mechanizmem z zaworem ze stali chromoniklowej jednym ruchem. Zawór dźwigni pozostaje otwarty aż do świadomego zamknięcia przez użytkownika.

Warto również dodać, że zalecana temperatura wody w prysznicu wynosi od 15 do 35 stopni Celsjusza.

Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacjami poszczególnych pryszniców awaryjnych z oferty

Prysznice bezpieczeństwa to obowiązkowe wyposażenie zakładów przemysłowych i laboratoriów oraz innych miejsc, w których może dojść do kontaktu z niebezpiecznymi cieczami. Urządzenia umożliwiają natychmiastowe obmycie całego ciała, a ich wytrzymała konstrukcja oraz łatwy w obsłudze mechanizm sprawiają, że natryski są niezawodne.

Jeśli szukasz wysokiej jakości pryszniców bezpieczeństwa z oczomyjką, zapoznaj się z naszą ofertą! Wśród naszych propozycji znajdziesz akcesoria, które doskonale spiszą się w każdych warunkach, a przy tym spełniają przepisy BHP.