Teoretycznie oko jest narządem samooczyszczającym się. W praktyce jednak bywa z tym bardzo różnie. Zwłaszcza jeśli pracujesz w warunkach, w których nietrudno o przedostanie się do oczu ciał obcych.

W sytuacji, kiedy spryskałeś sobie twarz potencjalnie groźną substancją lub zabrudziłeś pyłem, trzeba natychmiast przemyć oczy! Jak zrobić to szybko, efektywnie oraz, co najważniejsze, bezpiecznie dla narządu wzroku? Pomoże Ci w tym oczomyjka!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Oczomyjki ścienne do przemywania oczu i twarzy

Oczomyjka służy do przemywania oczu i twarzy. Urządzenia te można montować na ścianie i podłączyć do wodociągu. W sprzedaży dostępny jest także model przenośny. Bardzo praktyczny, jeśli na przykład wykonujesz prace w miejscu nieoferującym opcji założenia oczomyjki na stałe. W tym wariancie oczomyjka ma formę kasetki, w której znajduje się specjalny roztwór fizjologiczny przeznaczony do mycia oczu.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z dnia 27 stycznia 1994 r. – oczomyjka powinna znaleźć się wszędzie tam, gdzie pracownicy narażeni są na kontakt z substancjami żrącymi i innymi groźnymi środkami. Oczomyjki umieszcza się więc w:

  • zakładach przemysłowych,
  • laboratoriach,
  • warsztatach samochodowych.

Czyli wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na uszkodzenie wzroku poprzez kontakt z toksynami, a także oparzenia czy skaleczenia. Funkcjonalne myjki zapewnią pierwszą pomoc i umożliwią natychmiastowe usunięcie z oczu ciał obcych.

Warto jednak pamiętać, że strumień wody nie może być zbyt silny. Poza tym woda w myjce nie powinna być ogrzewana – według przepisów BHP ma wynosić od 15 do 35 stopni. 

Myjki do oczu ze sterowaniem ręcznym oraz nożnym

Myjki do oczu dostępne są w wariancie ze sterowaniem ręcznym oraz nożnym. Oczomyjka z prysznicem ręczna najczęściej jest montowana do ściany. Dobrze spisuje się w niewielkich pomieszczeniach.

Myjki do oczu wyposażone w sterowanie nożne to modele na specjalnym słupku. Zazwyczaj mają też opcję obsługi ręcznej, co sprawia, że są bardziej uniwersalne w użyciu, ale też przez swoją konstrukcję zajmują więcej miejsca.

Nie da się jednoznacznie określić, który model jest lepszy, ale jedno jest pewne – takie prysznice ratunkowe powinny być w każdym miejscu, gdzie pracownik może oblać się substancjami żrącymi lub toksynami.

Natryski do przemywania oczu o wysokiej jakości wykonania

Myjki dostępne w naszym sklepie to urządzenia najwyższej jakości, wykonane z wytrzymałych oraz odpornych na działanie toksycznych i żrących substancji materiałów.

Nasze myjki zostały wykonane ze stali połączonej z rurami ocynkowanymi. Część myjąca zrobiona jest z połączenia aluminium i specjalnego tworzywa. Całość dodatkowo pomalowano zieloną farbą epoksydową.

Taka konstrukcja sprawia, że myjki zachowują swój wygląd oraz parametry techniczne w agresywnym środowisku – praca z substancjami żrącymi nie jest dla nich żadnym problemem.

Urządzenia do płukania oczu wykonane zgodnie z normami: EN 15154-1, EN 15154-2, UNI 9608, UNI 10271 i DIN 12 899

Oferowane przez nas oczomyjki to także urządzenia wykonane zgodnie z normami BHP: EN 15154-1, EN 15154-2, UNI 9608, UNI 10271 i DIN 12 899, co sprawia, że bez przeszkód można korzystać z nich w każdym zakładzie pracy. Myjki zostały oficjalnie zatwierdzone i dopuszczone do użytku, co gwarantuje, że są całkowicie bezpieczne. Są niezastąpione w przypadku skażenia.

Płyny do przemywania oczu

Wśród naszych propozycji akcesoriów i urządzeń BHP przygotowaliśmy szeroki wybór zarówno natrysków do przemywania oczu, jak i innych przydatnych akcesoriów, które pomogą w zadbaniu o bezpieczeństwo pracowników. Szczególnie polecamy:

  • Uchwyt ścienny z zestawem do płukania oka – to idealna, przenośna propozycja, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości montażu oczomyjki. Ten awaryjny zestaw zawiera dwie butelki płynu z roztworem fizjologicznym do płukania oka. Plastikowy uchwyt zabezpiecza pojemniki przed zanieczyszczeniami z zewnątrz;
  • Roztwór zastępczy – to plastikowa butelka o pojemności 500 ml będąca uzupełnieniem uchwytu ściennego. Roztworem można uzupełnić także oczomyjki przenośne.

Szukasz niezawodnych urządzeń i akcesoriów BHP? Jeśli tak, zapoznaj się z naszą ofertą!