Bezpieczeństwo, Porady, Sprzęt

Jak wybrać odpowiedni sorbent sypki do planowanych zastosowań? Czy sorbenty uniwersalne są skuteczne?

Sorbenty sypki Absodan

Magazynując środki chemiczne czy ropopochodne musisz być przygotowany na ich ewentualny wyciek. Jeśli do niego dojdzie powinieneś szybko się go pozbyć i dokładnie sprzątnąć miejsce awarii. Pomocnym środkiem, po który warto byś wtedy sięgnął, jest sorbent sypki dedykowany głównie do usuwania różnego rodzaju cieczy.

Prowadząc warsztat samochodowy lub stację paliw z pewnością wiesz jak ważne jest zachowanie środków bezpieczeństwa i ostrożności. Dotyczy to także kwestii obchodzenia się z używanymi substancjami chemicznymi. Jeśli dojdzie do ich wycieku nawet w niewielkiej ilości, musisz być odpowiednio przygotowany, aby szybko się go pozbyć. Resztki tych substancji łatwo usuniesz sięgając po sorbent sypki, czyli granulat mineralny o silnych właściwościach absorpcyjnych.

Na rynku możesz spotkać się z różnymi rodzajami sorbentów sypkich. Tym co je różni jest ich szczególne przeznaczenie. I tak na przykład sorbent olejowy dedykowany jest do wchłaniania ropy, paliwa czy innych substancji ropopochodnych. Z kolei sorbenty chemiczne znajdują swoje zastosowanie w przypadku usuwania substancji chemicznych jak np.: kwas solny czy roztwory amoniaku.

Istnieje też pewien szczególny typ tego środka. Jest nim sorbent uniwersalny o szerokim spektrum zastosowania.  Z jego pomocą usuniesz detergenty, paliwo, tłuszcze, chemikalia oraz wiele innych. 

Sprawdź, czym się kierować wybierając idealny sorbent sypki. Dowiedz się też na czym polega wyższość sorbentów uniwersalnych nad innymi. Poznaj ofertę naszego sklepu i wybierz najlepszy dla siebie środek. 

Wybierając sorbent sypki należy dokładnie sprawdzić spektrum jego zastosowań

Czym powinieneś się kierować poszukując idealnego sorbentu sypkiego na swój użytek? Przede wszystkim zwróć uwagę na oferowany zakres jego zastosowania. Musisz pamiętać, że niektóre sorbenty mineralne są przeznaczone do pochłaniania jednego lub kilku określonych typów substancji. Przy próbie zastosowania ich w przypadku wycieku chemikaliów spoza listy mogą okazać się one totalnie nieskuteczne. Może to skutkować poważnymi konsekwencjami.

Wybierając między sorbentami granulowanymi sypkimi sprawdź również jego budowę. Sorbenty w postaci gruboziarnistego granulatu dedykowane są głównie do stosowania zewnętrznego. To również bardzo wygodny sposób na sprzątanie codzienne po drobnych rozlaniach i zabrudzeniach. Natomiast sorbenty drobnoziarniste doskonale wnikają we wszelkiego rodzaju szczeliny i pęknięcia.

Skuteczność uniwersalnych sorbentów sypkich w usuwaniu wycieków różnych substancji

Gdy na terenie Twojego zakładu pracy dojdzie do wycieku szkodliwych substancji , najważniejsza jest szybkość i skuteczność działania. Chodzi o to, aby znajdujące się w nich niebezpieczne związki chemiczne, nie przedostały się poza obszar, gdzie miał miejsce wypadek. W przeciwnym razie zagrożone może być życie i zdrowie ludzkie. Może też dojść do skażenia gleby i zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Tych wszystkich przykrych konsekwencji możesz uniknąć, sięgając po ekspresowo działający środek wchłaniający o szerokim spektrum zastosowania. Kryteria te spełniają sorbenty uniwersalne.

Są to sorbenty sypkie przeznaczone do neutralizacji:

  • płynnych substancji ropopochodnych jak benzyna, oleje;
  • nieagresywnych chemikaliów;
  • kwasów i innych szkodliwych płynów;
  • rozpuszczalników.
  • Sorbenty uniwersalne doskonale nadają się do wiązania cząsteczek wody.

Uniwersalne sorbenty sypkie dostępne w naszym sklepie w bezpieczny sposób wchłaniają ciecze ropopochodne, kwasy i inne szkodliwe płyny z powierzchni

Szukając tego typu środków, zaufaj doświadczonym producentom. Wówczas zyskasz gwarancję wysokiej skuteczności, ale również doskonałej jakości nabywanego produktu. Dostępne w naszej ofercie sorbenty w 100% spełniają te kryteria.

Co przemawia na korzyść naszych środków? Nasze granulaty cechują przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa w użytkowaniu (obojętne pH, nierozpuszczalne w wodzie) oraz niezwykła szybkość działania. Oznacza to, że tuż po ich zastosowaniu rozlane substancje wsiąkają w granulat, a dzięki jego wysokiej porowatości nie wyciekają ponownie.

Dzięki dodatkowym właściwościom, takim jak niepalność oraz optymalna chłonność, nasze środki znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Skutecznie usuwają one rozlewiska substancji olejowych, ropopochodnych i chemicznych. Mogą więc być stosowane zarówno w warsztatach samochodowych, na stacjach paliw oraz przez straż pożarną, specjalistyczne firmy zajmujące się usuwaniem zanieczyszczeń nieznanego pochodzenia z jezdni, chodników czy innych obszarów, jak i w laboratoriach czy przedsiębiorstwach farmaceutycznych i produkcyjnych.

Nasze sorbenty sypkie nie kruszą się ani nie zamieniają w pył, więc ich usunięcie jest wygodne i łatwe.

Jak prawidłowo wykorzystywać sypkie sorbenty chemiczne?

Korzystając z nich, należy zachować wszelkie zasady ostrożności i postępować zgodnie z przepisami bhp.

Granulat należy rozsypać bezpośrednio na plamę wycieku, a po wchłonięciu dość szybko usunąć i umieścić w osobnym pojemniku.

Jeżeli stosujesz je na otwartej przestrzeni, uważaj na pogodę i nie używaj ich przy bardzo silnych wiatrach.

Jak przechowywać i transportować sorbenty sypkie?

Zarówno właściwe magazynowanie, jak i przewożenie tych środków ma ogromny wpływ na to, czy zachowają one swoje właściwości.

Prawidłowe przechowywanie sorbentów sypkich powinno odbywać się w miejscu chłodnym, wolnym od wilgoci oraz bez kontaktu z substancjami szkodliwymi.

W przypadku transportu musisz zwrócić uwagę, by środek znalazł się w szczelnym i dokładnie zamkniętym opakowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *